Juryn klar för London 2020

Juryn är klar för världsutställning London 2020 och en svensk återfinns i denna, Jonas Hällström.

Hela jurylistan
Chris Harman Storbritannien Juryordförande Stämpelmärken (Ackrediterad), Litteratur, Traditionell
Lars Engelbrecht Danmark Jurysekreterare Helsaker, Litteratur
Bernie Beston Australien FIP Jury Honorary President Helsaker,
Bernard Jimenez Frankrike FIP Konsulterande Vykort, Open, Motiv
Michael Smith Storbritannien Jurysekreterare (Ackrediterad) Helsaker, Traditionell
Andrew Cheung Hong Kong Jury vice ordförande Posthistoria, Traditionell
Brian Trotter Storbritannien Jury vice ordförande Stämpelmärken, Traditionell
Dan Walker USA Jury vice ordförande Posthistoria, Traditionell
Prakob Chirakiti Thailand Posthistoria, Traditionell
Santiago Cruz Colombia Posthistoria, Luftpost
Christine Earle Storbritannien Vykort, Open (Ackrediterad), Motiv
Eduardo Escalada-Goicoechea Spanien Expert
Prakit Foongvanich Thailand Posthistoria, Traditionell
Jozef Ghys Belgium Vykort, Open, Motiv
Jean-François Gibot Frankrike Posthistoria, Traditionell
István Glatz Ungern Ungdom
Robin Gwynn Nya Zealand Posthistoria, Traditionell
Jonas Hällström Sweden Vykort, Open, Motiv
Suwito Harsono Indonesien Helsaker, Traditionell
Ian Harvey Storbritannien Expert
Horst Horin Österrike Posthistoria, Traditionell
Vojtech Jankovic Slovakien Vykort, Open, Motiv
Chang-Han Kim Korea Vykort, Open, Motiv
Ed Kroft Kanada Posthistoria, Traditionell
José Raúl Lorenzo Cuba Ungdom
JStorbritannienka Mäkinen Finland Stämpelmärken, Traditionell
Ian McMahon Australien Helsaker, Traditionell
Emil Minnaar Sydafrika Helsaker, Luftpost
Yigal Nathaniel Israel Posthistoria, Traditionell
Ben Palmer Storbritannien Posthistoria, Traditionell
Robin Pizer Storbritannien Posthistoria, Traditionell
Simon Richards Storbritannien Posthistoria, Traditionell
Hany Salam Egypten Posthistoria, Traditionell
Aldo Samame y Samame Peru Posthistoria, Traditionell
Jiří Sedlák Tjeckien Litteratur, Traditionell
Ivar Sundsbø Norwge Posthistoria, Luftpost
Lars-Peter Svendsen Danmark Expert
Richard Tan Singapore Posthistoria, Traditionell
Turhan Turgut Turkiet Posthistoria, Traditionell
Charles Verge Kanada Posthistoria, Litteratur, Traditionell
Frank Walton Storbritannien Posthistoria, Litteratur (Ackrediterad), Traditionell
Richard West Storbritannien Ungdom
Arie Zonjee Nederländerna Posthistoria, Traditionell
Alfred Schmidt Ackrediterad Traditionell
Glen Stafford Ackrediterad Luftpost
Waleed al-Saif Juryelev Traditionell
Jiri Cerny Juryelev Traditionell
Atle Fossmark Juryelev Posthistoria
Paolo Guglielminetti Juryelev Motiv
Bill Hedley Juryelev Posthistoria
Thomas Höpfner Juryelev Posthistoria
Matthew Kewriga Juryelev Traditionell
Gyorgy Lovei Juryelev Luftpost
Julije Maras Juryelev Motiv
Sahadeva Sahoo Juryelev Posthistoria
Jean Voruz Juryelev Posthistoria
Bruno Crevato-Selvaggi Konsulterande Litteratur

Posta en kommentar

Drivs av Wordpress, av Cynatic